Haber

Büyük Filistin Mitingine erişim artık daha kolay! Marmaray ve metro ücretsiz

açık hava hapishanesiTürkiye, yıllardır abluka altında bulunan Gazze Şeridi’nde mahsur kalan 2,3 milyon savunmasız Filistinli sivile İsrail’in uyguladığı soykırımın durdurulması için en büyük çabayı gösteriyor.Savaş hatası sayılan, aralarında bebek, kadın, yaşlı ve çocukların da bulunduğu binlerce tonluk yüksek etkili bombalar atan İsrail’in pervasızlığı, tüm dünyanın gözü önünde yaşanıyor.

Bu kapsamda AK Parti İstanbul İl Müdürlüğü, “İşgalci İsrail’in Filistin’de uyguladığı soykırıma karşı uluslararası çabaları artırmak.” Büyük Filistin Mitingi“düzenlenmektedir. 28 Ekim Cumartesi günü saat 15.00’de Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecektir.” Büyük Filistin Mitingi” hazırlıkları tamamlandı.

VATANDAŞLARA KOLAYLIK SAĞLAYACAK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, sosyal medya platformu X’te yaptığı paylaşımda, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla, Büyük Filistin MitingiGazze’de sesini duyuracak vatandaşların rahatlığı için Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro hattı ve İstanbul’da Marmaray yolculuklarının ücretsiz sağlanacağını belirtti.

BAŞKENTRAY VE İZBAN’DA UÇUŞLAR ÜCRETSİZDİR

Uraloğlu, Ankara’da Başkentray ve İzmir’de İZBAN banliyö tren seferlerinin bu tarihte ücretsiz olacağına işaret ederek, ” Tüm vatandaşlarımızı, zulme karşı sesimizi en yüksek sesle yükseltmek için ‘Büyük Filistin Mitingi’ne davet ediyoruz.” sözlerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu