Haber

Kayseri Talas Belediyesi’nden Kamber’de asfalt çalışması

Mehmet UZEL (KAYSERİ)
Kayseri Talas Belediyesi yol yapım gruplarının yürüttüğü çalışmayla Kamber’in Malatya yoluna bağlanan yeni çevre yolunun altyapısı yenilendi. Yer yer 2 metreyi aşan dolgu ve tesviye ve sıkılaştırma işlemlerinin ardından yol asfalta hazırlandı.

Diğer bir çalışmada ise Malatya yolu üzerinde Kamber ana girişinden mahallenin yeni çevre yoluna kadar olan bölümdeki eski asfalt kaldırılarak altyapı çalışmaları tamamlandı.

Her iki yolda da planlanan altyapının tamamlanmasıyla birlikte sıcak asfalt serimine başlandı. Yapılan çalışmayla Malatya yolu üzerindeki ana girişten başlayarak mahallenin diğer ucuna kadar uzanan Kamber yolu, sıcak asfaltla özenle yenilendi. 2 kilometre uzunluğundaki yolun genişliği 10 metreye çıkarıldı. Böylelikle konfor ve rahat ulaşım sağlayan yola 3 bin ton sıcak asfalt serilmişti.

“SİVAS CADDESİNDE LÜKS KAMBERE TAŞINIYOR”

Yürütülen çalışmalara ilişkin görüşlerini belirten Kamber Mahalle Muhtarı Ömer Navruz, büyük bir hizmet sunulduğunu belirterek, “Talas Belediye Başkanımız Mustafa Yalçın’a teşekkür ediyorum. Tüm çalışanların çabaları için teşekkür ederiz. Sivas Caddesi üzerindeki lüks Kamber Mahallesi’ne taşınıyor. “Gerçekten çok güzel bir yol çalışmasıydı.” söz konusu.

Muhtar Navruz, bölgedeki taş ocaklarının bağlantı yolunun kendi mahallesinden geçtiğine dikkat çekerek, “Geçen yıl Talas Belediyemiz tarafından taş ocaklarına alternatif bir çevre yolu yapıldı. Çok güzeldi. Bölgemizde 6 adet taş ocağı, 2 adet bims ocağı ve 20’ye yakın elektrik santrali bulunmaktadır. Araç yoğunluğu açısından mahallemizden sürekli araçlar geçiyordu. Talas Belediyemiz ve Büyükşehir Belediyemiz Kamber çevresinde çalışma yaptı, yol yaptı. Yıllardır çözülemeyen yol sorunumuzu Yalçın liderimiz çözdü. Artık mahallemizin önünden ağır tonajlı araçlar geçiyor. Bu sayede mahallemiz toz ve gürültüden kurtuldu.” Sanki konuşuyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu