Teknoloji

Orijinal Angry Birds oyunu Google Play’e tamamen veda ediyor; Ad, App Store’da değişir.

Klasik Angry Birds oyununu Google Play’den mikro dönüşümler olmadan satın almayı planlıyorsanız acele etmelisiniz. Rovio yaptığı açıklamada, büyük bir başarıya imza atan orijinal mobil oyunun yeniden düzenlenmiş bir versiyonu olduğunu duyurdu. Rovio Klasikleri: Kızgın Kuşlar‘Şöhret ” oyunların daha geniş oyun portföyleri üzerindeki etkisinedeniyle Google’ın uygulama mağazasından kaldırılacağını Perşembe günü duyurdu.

İşin garibi, oyunun App Store sürümü yine mevcut olacak ancak Rovio, oyunun adını değiştirdi. Red’in İlk Uçuşudeğiştirmeyi planlıyor.

Rovio’nun Angry Birds’ün yeniden oluşturulmuş bu versiyonunu, insanları serideki mikroişlemlerden para kazanan ücretsiz oyunlara çekmek için listeden çıkardığı iddia edilebilir. Tek seferlik 1 $’lık bir satın alma olarak, oyunun Rovio Classics versiyonu muhtemelen diğer Angry Birds oyunları kadar para kazandırmıyor . Ayrıca bu tek seferlik ödeme, oyuncuları serideki diğer oyunlardan uzaklaştırıyor olabilir. Böyle bir durumda Rovio’nun bu oyundan vazgeçmeyi daha mantıklı bir iş kararı olarak görmesi mantıklı olacaktır.

Ancak Rovio’nun Google Play’de yaptığının aksine oyunu App Store’dan kaldırmak yerine adını değiştirme kararı alması bu yaklaşımda bazı şüpheleri beraberinde getiriyor. Oyunun adı Red’in İlk Uçuşuolarak değiştirmek, tam olarak ne aradığınızı bilmiyorsanız muhtemelen oyunu bulmanızı çok daha zorlaştıracaktır, ancak bu, onu isteyen hiç kimsenin oyunu almasını engellemeyecektir.

Rovio’nun tweet yoluyla duyurusu şöyle: ” Rovio Classics: Angry Birds, oyun portföyüne etkisi nedeniyle 23 Şubat Perşembe gününden itibaren Google Play Store’dan kaldırılacak. App Store’da, daha fazla incelenmeyi bekleyen Red’s First Flight olarak yeniden adlandırılacak. Ayrıca Rovio Classics: Angry Birds’ü daha önce indirmiş olan kullanıcılar, mağaza listesinden çıktıktan sonra oyunu oynamaya devam edebilecek.”

haberorhangazi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu