Yaşam

Ünlü oyuncu ‘rahim ağzı kanseri’ nedeniyle ölmüş gibi davrandı

Cuma günü rahim ağzı kanseri nedeniyle hayatını kaybettiği açıklanan oyuncu Poonam Pandey, ‘hayatta’ olduğunu duyurdu. Hindistan’ın en tanınmış aktörlerinden Pandey, rahim ağzı kanserine karşı farkındalık yaratmak amacıyla kendisini resmen ölü ilan ettiğini söyledi.

32 yaşındaki eski Bollywood oyuncusu Pandey’in 1,3 milyon takipçisi olan Instagram hesabından cuma günü yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “Bu sabah bizim için zor bir sabah. Sevgili Poonam’ımızı rahim ağzı kanseri nedeniyle kaybettik.”

Menajeri Nikita Sharma da Pandey’in ölüm haberini doğrulayarak, “Rahim ağzı kanseri gibi önlenebilir hastalıklara karşı farkındalığın artırılmasına ve proaktif önlemlere ihtiyaç var” dedi.

‘GURURLUYUM’

Ölüm haberinin ardından Pandey’in tekne gezisinde çekilen görüntüleri sosyal medyada paylaşılırken, 32 yaşındaki oyuncu yayınladığı görüntüyle hayatta olduğunu duyurdu. Takipçilerinin tepkisini çeken Pandey özür diledi. “Evet, sahte ölümümü yaptım. Bu aşırı bir davranıştı, biliyorum. Ama birdenbire hepimiz rahim ağzı kanserinden bahsediyor olduk, değil mi?” Pandey, “Ölüm haberimin başardıklarından gurur duyuyorum” dedi.

“Diğer bazı kanserlerden farklı olarak rahim ağzı kanseri tamamen önlenebilir. İşin anahtarı HPV aşısı ve erken teşhis testinde yatıyor. Kimsenin bu hastalık nedeniyle hayatını kaybetmemesini sağlayacak araçlara sahibiz. Kritik farkındalıkla birbirimizi güçlendirelim ve her şeyin mümkün olduğundan emin olalım. Kadına atması gereken adımlar konusunda bilgi veriliyor.”

(DIŞ HABER SERVİSİ)

haber-cekerek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu